Hatco GRCD-3PD-120-QS (QUICK SHIP MODEL) Glo-Ray Designer Heated Display Case
MPN#: GRCD-3PD-120-QS
Description
Hatco GRCD-3PD-120-QS Description
(QUICK SHIP MODEL) Glo-Ray® Designer Heated Display Case, tempered curved glass, countertop design, (3) pan Designer dual shelves, incandescent lighting, stainless steel interior, 4" adjustable counter legs, 1710 watts, 120v/60/1, cULus, UL EPH Classified
(QUICK SHIP MODEL) Glo-Ray® Designer Heated Display Case, tempered curved glass, countertop design, (3) pan Designer dual shelves, incandescent lighting, stainless steel interior, 4" adjustable counter legs, 1710 watts, 120v/60/1, cULus, UL EPH Classified. Made in USA
Standard Features:
  • Hinged front glass panel tilts forward for easy cleaning
  • High visibility merchandiser with curved tempered glass
  • All models are shipped with 4” (102 mm) adjustable legs and factory attached 6’ (1829 mm) cord and plug
Options: (Available at time of purchase only)
  • Designer Colors - Non-standard colors are non-returnable - Stainless Steel standard
    • Black
    • Navy Blue
    • Warm Red
    • Gray Granite
    • White Granite
    • Hunter Green
    • Antique Copper
  • Backlit Base Sign Holder - 120V models only (Add 30 watts to the ratings listed) (Sign not included)
    • 2-pan model
    • 3-pan model
  • Self-Closing Flip-Up Doors on both shelves on customer side in lieu of Glass Front
    • 1-pan model
    • 2-pan model
    • 3-pan model
  • Pan Skirt on Bottom Shelf in lieu of Pan Rail (accommodates 2.5"[64 mm] D pans - standard on humidified models)
    • 1-pan model
  • Pan Skirt on Upper Shelf (accommodates 2.5"[64 mm] D pans)