Eagle Group FFN2736-2-30-14/3 Commercial Sink, (2) Two Compartment, 14 Gauge Stainless Steel Construction with Stainless Steel Legs and with 2 Drainboards - 97.63" W
MPN#: FFN2736-2-30-14/3
Photo may not represent the actual product.
Always refer to the description and spec sheet (if available).
Eagle Group FFN2736-2-30-14/3 Accessories
Description
Eagle Group FFN2736-2-30-14/3 Description
Spec-Master® Flush Front Sink, two compartment, 97-5/8"W x 30-1/2"D x 44-5/8"H overall size, 18"W x 27" front-to-back x 14" deep bowls, 30" drainboards on left & right, 10"H backsplash, (1) set of splash mount faucet holes with 8" centers, includes (2) 3-1/2" basket drains, 14/304 stainless steel construction, stainless steel legs, crossrails, & adjustable bullet feet, NSF