Garland US Range U60-4G36CR Restaurant Gas Range, 60" Wwith and -
MPN#: U60-4G36CR
Garland US Range U60-4G36CR Accessories
Description
Garland US Range U60-4G36CR Description
U Series Restaurant Range, gas, 60", (4) 32,000 BTU open burners, 36" x 23" x 5/8" thick smooth steel griddle plate, manual control, (1) convection oven with 3-position rack guides and 3 racks, (1) standard oven with 3-position rack guides and rack, stainless steel front, sides, plate rail, 2-piece back guard and shelf, 6" stainless steel legs with adjustable feet, 258,000 BTU, CSA Flame, CSA Star, cCSAus, NSF (US Range)
Options for Garland US Range U60-4G36CR
Top option
Oven options
Griddle location
Backguard options
Certified Performance Check
Convection oven voltage
Extended warranty
Griddle options
Gas type
Mounting options
What is included
Q & A
Certifications
Garland US Range U60-4G36CR Certifications
NSF
NSF
Garland US Range Garland US Range U60-4G36CR Restaurant Gas Range, 60" Wwith and -
Garland US Range U60-4G36CR Specifications
Brand Garland US Range
Certifications NSF
Width (in) 59.10
Height (in) 570
Depth (in) 34.50
Weight 59.10
Additional Information on Garland US Range U60-4G36CR
ownersmanual.pdf
Garland US Range U60-4G36CR Parts
All Garland US Range U60-4G36CR Parts
Compare Garland US Range U60-4G36CR to Other Products
Rating
Price
Width (in)
Depth (in)
Height (in)
Rating
Price
59.10
Items Related to Garland US Range U60-4G36CR
BBB Accredited Business
EKOMI Customer Award
FEDA
NAFED