Imperial IR-4-RB36-P-XB Restaurant Gas Range, 60" Wwith and -
MPN#: IR-4-RB36-P-XB
Imperial Imperial IR-4-RB36-P-XB Restaurant Gas Range, 60" Wwith and -
Product photo not available at the moment.
Imperial IR-4-RB36-P-XB Accessories
Description
Imperial IR-4-RB36-P-XB Description
Pro Series Restaurant Range, gas, 60", (4) open burners, (1) 36" radiant broiler, (1) provection oven, (1) open cabinet with bottom shelf, (1) chrome rack, 3" grease trough, removable grease can & crumb tray, stainless steel front, sides, 11"H backguard, landing ledge & kick plate, 6" legs, adjustable feet, 253,000 BTU, NSF, CE, CSA Flame, CSA Star
Options for Imperial IR-4-RB36-P-XB
Gas safety & shut-off valves, flex hoses with disconnects
Flue backriser options
Convection oven voltage
Open burner options
CE certification
Oven options
Mounting
Gas type
What is included
  • Standard warranty: Limited one year parts and labor warranty, standard
Q & A
Certifications
Imperial IR-4-RB36-P-XB Certifications
NSF
NSF
Imperial IR-4-RB36-P-XB Specifications
Certifications NSF
Additional Information on Imperial IR-4-RB36-P-XB
ownersmanual.pdf warrantysheet.pdf
Free Freight?
Quick Ship
Contact us for your price
Call 1 (800) 509-7019
Mon-Fri 9AM-8PM, Sun 12-6PM ET
Why don't we show the price for this item?
Contact us for your price
Call 1 (800) 509-7019
Mon-Fri 9AM-8PM, Sun 12-6PM ET
Product Protection
Product Protection
Reward Points
Reward Points
You will earn 25592
Imperial IR-4-RB36-P-XB Parts
All Imperial IR-4-RB36-P-XB Parts
Items Related to Imperial IR-4-RB36-P-XB
BBB Accredited Business
EKOMI Customer Award
FEDA
NAFED