Imperial IR-G72-C-XB Restaurant Gas Range, 72" W with (1) 72" Griddle and (1) Convection Oven & (1) Open Cabinet Base with Bottom Shelf - 150,000 BTU
MPN#: IR-G72-C-XB
Photo may not represent the actual product.
Always refer to the description and spec sheet (if available).
Imperial IR-G72-C-XB Accessories
Description
Imperial IR-G72-C-XB Description
Pro Series Restaurant Range, gas, 72", griddle, (1) convection oven, (1) open cabinet with bottom shelf, manual controls, 3" grease trough, removable grease can & crumb tray, stainless steel front, sides, backguard, shelf, landing ledge & kick plate, 6" legs, adjustable feet, 150,000 BTU, NSF, CE, CSA Flame, CSA StarQ & A