Therma-Tek TMD60-10-0 Restaurant Gas Range, 60" W with and -
MPN#: TMD60-10-0
Product photo not available at the moment.
Description
Therma-Tek TMD60-10-0 Description
Restaurant Range, gas, 60", (10) 30,000 BTU individual cast iron lift off burners, (2) cabinet base, valve control, pressure regulator, spill-proof pilot ignition system, 5" stainless steel front rail, stainless steel exterior, 6" adjustable legs, 300,000 BTU, cULus, UL-SanitationQ & A
Certifications
Therma-Tek TMD60-10-0 Certifications
cULus
UL (Underwriters Laboratories) approval for the US and Canada
UL
UL-Sanitation
Therma-Tek TMD60-10-0 Specifications
| Certifications | cULus, UL, UL-Sanitation |
|---|
Additional Information on Therma-Tek TMD60-10-0
Free Freight?
Quick Ship
This product is not available, please visit alternatives or request a sales consultation
Alternative Products
Rating
Price
Quantity of Burners
Range Configuration
Range Base Style
Price
(1) 24" Raised Broiler/Griddle