Therma-Tek TMD60-10-2 Restaurant Gas Range, 60" W with and -
MPN#: TMD60-10-2
Photo may not represent the actual product.
Always refer to the description and spec sheet (if available).
Description
Therma-Tek TMD60-10-2 Description
Restaurant Range, gas, 60", (10) 30,000 BTU individual cast iron lift off burners, (2) standard ovens with (1) one removable chrome-plated rack per oven, valve control for burners, thermostat control for oven, pressure regulator, spill-proof pilot ignition system, stainless steel oven interior door panel & oven bottom panel, 5" stainless steel front rail, stainless steel exterior, 6" adjustable legs, 360,000 BTU, cULus, UL-SanitationQ & A