Eagle Group 314-18-2-18R-X Commercial Sink, (2) Two Compartment, Stainless Steel Construction with Galvanized Steel Legs and with 2 Drainboards - 60.75" W
MPN#: 314-18-2-18R-X
Photo may not represent the actual product.
Always refer to the description and spec sheet (if available).
Eagle Group 314-18-2-18R-X Accessories
Description
Eagle Group 314-18-2-18R-X Description
314 Series Sink, two compartment, 60-3/4"W x 31-3/4"D, 304 stainless steel construction, coved corners, 18" wide x 24" front-to-back x 13-1/2" deep compartment, 18" drainboard on right, 9-1/2"H backsplash with 1" upturn & tile edge, 8" OC splash mount faucet holes, 2" euro-style edges on front & sides, 3-1/2" basket drain with 1-1/2" I.P.S drain outlet, galvanized legs & side crossrails, adjustable bullet feet, NSF (FLYER)