Imperial IR-6-RG24-P-XB Restaurant Gas Range, 60" Wwith and -
MPN#: IR-6-RG24-P-XB
Imperial Imperial IR-6-RG24-P-XB Restaurant Gas Range, 60" Wwith and -
Product photo not available at the moment.
Imperial IR-6-RG24-P-XB Accessories
Description
Imperial IR-6-RG24-P-XB Description
Pro Series Restaurant Range, gas, 60"W, (6) open burners & pilot lights, low simmer feature, cast iron grates, (1) 24" raised griddle/broiler, 3/4" polished steel plate, 3" grease trough, removable grease can & crumb tray, (1) provection oven, porcelain interior, (1) chrome rack, manual controls, (1) open cabinet with bottom shelf, stainless steel front, sides, backguard, shelf, 3-1/2"D landing ledge & kick plate, 6" legs with adjustable feet, 267,000 BTU, 78kW, NSF, CE, CSA Flame, CSA Star
Options for Imperial IR-6-RG24-P-XB
12" Griddle options
Open burner options
CE certification
24" Griddle options
Certifications
Imperial IR-6-RG24-P-XB Certifications
NSF
NSF
Imperial IR-6-RG24-P-XB Specifications
Certifications NSF
Additional Information on Imperial IR-6-RG24-P-XB
ownersmanual.pdf warrantysheet.pdf
Reward Points
You will earn 15887
Imperial IR-6-RG24-P-XB Parts
All Imperial IR-6-RG24-P-XB Parts
Items Related to Imperial IR-6-RG24-P-XB
NAFED