Southbend S60AC-2RR Restaurant Gas Range, 60" W with 6 Burners (1) Raised Griddle/Broiler and (1) Convection Oven & (1) Cabinet Base - 236,500 BTU
MPN#: S60AC-2RR
Photo may not represent the actual product.
Always refer to the description and spec sheet (if available).
Southbend S60AC-2RR Accessories
Description
Southbend S60AC-2RR Description
S-Series Restaurant Range, gas, 60", (6) 28,000 BTU open burners, (1) 24" raised griddle/broiler, manual controls, (1) convection oven, (1) cabinet base, snap action thermostat, removable cast iron grates, crumb drawer & shelf, hinged lower valve panel, includes (2) racks, stainless steel front, sides, shelf, 4" front rail & 6" adjustable legs, 236,500 BTU, cCSAus, CSA Flame, CSA Star, NSF
S-Series Restaurant Gas Range, 60", (6) 28,000 BTU open burners, (1) 24" raised griddle/broiler, manual controls, (1) convection oven, (1) cabinet base, snap action thermostat, removable cast-iron grates, crumb drawer & shelf, hinged lower valve panel, includes (2) racks, stainless steel front, sides, shelf, 4" front rail & 6" adjustable legs, 236,500 BTU, cCSAus, CSA Flame, CSA Star, NSF (more commercial restaurant ranges and cooking equipment available)