Therma-Tek TMD36-36G-1 Restaurant Gas Range, with and -
MPN#: TMD36-36G-1
Therma-Tek Therma-Tek TMD36-36G-1 Restaurant Gas Range, with and -
Product photo not available at the moment.
Description
Therma-Tek TMD36-36G-1 Description
Restaurant Range, gas, 36", griddle, 5/8" thick polished steel plate, (1) standard oven with (1) removable chrome-plated rack, manual control for top, thermostat control for oven, pressure regulator, spill-proof pilot ignition system, 5" stainless steel front rail & exterior, 6" adjustable legs, 120,000 BTU, cULus, UL-Sanitation
Q & A
Certifications
Therma-Tek TMD36-36G-1 Certifications
cULus
cULus
UL (Underwriters Laboratories) approval for the US and Canada
UL
UL
UL-Sanitation
UL-Sanitation
Therma-Tek TMD36-36G-1 Specifications
Certifications cULus, UL, UL-Sanitation
Additional Information on Therma-Tek TMD36-36G-1
catalogpage.pdf therma-tek-tmd36-6-1specsheet.pdf
Therma-Tek TMD36-36G-1 Parts
All Therma-Tek TMD36-36G-1 Parts
Alternative Products
Rating
Price
Width (in)
Depth (in)
Height (in)
Range Configuration
Quantity of Burners
Range Base Style
BTU
Rating
Price
Burners & (1) 24" Griddle
2
Storage Base
100,000 BTU
360
Burners & (1) 24" Griddle
2
Standard Oven
129,000 BTU
Burners & (1) 12" Griddle