Therma-Tek TMD72-12-2 Restaurant Gas Range, 72" W with and -
MPN#: TMD72-12-2
Description
Therma-Tek TMD72-12-2 Description
Restaurant Range, gas, 72", (12) 30,000 BTU individual cast iron lift off burners, (2) standard ovens with (1) removable chrome-plated rack per oven, valve control for burners, thermostat control for oven, pressure regulator, spill-proof pilot ignition system, stainless steel oven interior door panel & oven bottom panel, 5" stainless steel front rail, stainless steel exterior, 6" adjustable legs, 420,000 BTU, cULus, UL-Sanitation
Q & A
Certifications
Therma-Tek TMD72-12-2 Certifications
UL-Sanitation
Therma-Tek Therma-Tek TMD72-12-2 Restaurant Gas Range, 72" W with and -
Therma-Tek TMD72-12-2 Specifications
Certifications cULus, UL, UL-Sanitation
Additional Information on Therma-Tek TMD72-12-2
catalogpage.pdf therma-tek-tmd72-36g-6-2specsheet.pdf
Therma-Tek TMD72-12-2 Parts
All Therma-Tek TMD72-12-2 Parts
10 Burners
(1) 12" Griddle
8 Burners
(1) 24" Griddle
Items Related to Therma-Tek TMD72-12-2
NAFED