Therma-Tek TMD72-12-0 Restaurant Gas Range, 72" W with and -
MPN#: TMD72-12-0
Description
Therma-Tek TMD72-12-0 Description
Restaurant Range, gas, 72", (12) 30,000 BTU individual cast iron lift off burners, (2) cabinet base, valve control, pressure regulator, spill-proof pilot ignition system, 5" stainless steel front rail, stainless steel exterior, 6" adjustable legs, 360,000 BTU, cULus, UL-Sanitation
Q & A
Certifications
Therma-Tek TMD72-12-0 Certifications
cULus
cULus
UL (Underwriters Laboratories) approval for the US and Canada
UL
UL
UL-Sanitation
UL-Sanitation
Therma-Tek Therma-Tek TMD72-12-0 Restaurant Gas Range, 72" W with and -
Therma-Tek TMD72-12-0 Specifications
Certifications cULus, UL, UL-Sanitation
Therma-Tek TMD72-12-0 Parts
All Therma-Tek TMD72-12-0 Parts
Alternative Products
Rating
Price
Quantity of Burners
Range Configuration
Range Base Style
BTU
Rating
Price
12 Burners
Bake-n-Roast Oven
406,000 BTU
10 Burners
(1) 12" Griddle
Bake-n-Roast Oven
238,000 BTU
8 Burners
(1) 24" Griddle
Items Related to Therma-Tek TMD72-12-0
BBB Accredited Business
EKOMI Customer Award
FEDA
NAFED