Therma-Tek TMD72-12-1-0 Restaurant Gas Range, 72" W with and -
MPN#: TMD72-12-1-0
Description
Therma-Tek TMD72-12-1-0 Description
Restaurant Range, gas, 72", (12) 30,000 BTU individual cast iron lift off burners, (1) standard oven with (1) removable chrome-plated rack, (1) cabinet base, valve control for burners, thermostat control for oven, pressure regulator, spill-proof pilot ignition system, stainless steel oven interior door panel & oven bottom panel, 5" stainless steel front rail, stainless steel exterior, 6" adjustable legs, 390,000 BTU, cULus, UL-Sanitation
Q & A
Certifications
Therma-Tek TMD72-12-1-0 Certifications
UL-Sanitation
Therma-Tek Therma-Tek TMD72-12-1-0 Restaurant Gas Range, 72" W with and -
Therma-Tek TMD72-12-1-0 Specifications
Certifications cULus, UL, UL-Sanitation
Additional Information on Therma-Tek TMD72-12-1-0
catalogpage.pdf
Therma-Tek TMD72-12-1-0 Parts
All Therma-Tek TMD72-12-1-0 Parts
10 Burners
(1) 12" Griddle
8 Burners
(1) 24" Griddle
Items Related to Therma-Tek TMD72-12-1-0
NAFED