Therma-Tek TMD72-72G-2 Restaurant Gas Range, 72" W with and -
MPN#: TMD72-72G-2
Therma-Tek Therma-Tek TMD72-72G-2 Restaurant Gas Range, 72" W with and -
Product photo not available at the moment.
Description
Therma-Tek TMD72-72G-2 Description
Restaurant Range, gas, floor model, 72", griddle, 5/8" thick polished steel plate, (2) standard ovens with (1) removable chrome-plated rack per oven, valve control for burners, thermostat control for oven, pressure regulator, spill-proof pilot ignition system, stainless steel oven interior door panel & oven bottom panel, 5" stainless steel front rail, stainless steel exterior, 6" adjustable legs, 240,000 BTU, cULus, UL-Sanitation
Q & A
Certifications
Therma-Tek TMD72-72G-2 Certifications
UL-Sanitation
Therma-Tek TMD72-72G-2 Specifications
Certifications cULus, UL, UL-Sanitation
Therma-Tek TMD72-72G-2 Parts
All Therma-Tek TMD72-72G-2 Parts
10 Burners
(1) 12" Griddle
8 Burners
(1) 24" Griddle
Items Related to Therma-Tek TMD72-72G-2
NAFED